0905 840 849 hotline

Kúpa nehnuteľnosti...

Kúpa nehnuteľnosti...

Kúpa nehnuteľnosti...

Kúpa nehnuteľnosti je jeden z najdôležitejších krokov v živote. Niektorí ju zažijú jeden - dvakrát v živote, preto si to treba dobre premyslieť!!! Myslieť si, že je to jednoduchá vec a podceniť ju, je fatálna chyba. Môže to mať za následok, že kupujúci naletí podvodníkom, alebo nehnuteľnosť, ktorú kúpi bude mať skryté chyby, čo veľa krát vedie k veľkej dodatočnej investícii.

Ako si vyberať realitnú kanceláriu

Osobne na začiatku odporúčame osloviť nejakú realitnú kanceláriu o pomoc pri riešení kúpy nehnuteľnosti. Je dobré navštíviť osobne sídlo konkrétnej realitnej kancelárie, požiadať o nejaké odporúčania od predchádzajúcich klientov. Na obchodnom registri je dobré skontrolovať pravosť realitnej kancelárie.

Realitný maklér by mal byť profesionál s prehľadom o nehnuteľnostiach, aktuálnych ponukách, cenových mapách. Realitný maklér by mal spoznať predstavu, čo hľadáte a plnohodnotne Vás zastupovať pri procese hľadania a následnej kúpy nehnuteľnosti k Vašej 100% spokojnosti.

Na čo sa pýtať pri obhliadke nehnuteľnosti

Ak sa rozhodnete, že budete celý proces hľadania a následne kúpy nehnuteľnosti riešiť sami, tak je dobre vedieť niekoľko základných otázok pri obhliadke nehnuteľnosti. Netreba sa báť opýtať na hocičo, aj keby to mala byť nejaká banálna vec.

Tu sú základne informácie, ktoré by ste sa určite mali spýtať.

-          Rozloha nehnuteľnosti podľa listu vlastníctva.

-          Vek stavby

-          IS, inžinierske siete, ich stav, či a kedy boli menené

-          Rekonštrukcia, či bola urobená a kedy. Čo všetko bolo zrekonštruované.

-          Mesačné náklady

-          Orientácia na svetové strany.

-          Energetický certifikát, či bol urobený.

-          Pri byte, či pivnica patrí k bytu, či je tam loggia alebo balkón. Stav výťahu.

-          Pri dome, rozloha pozemku, či sedí tvar domu zakreslený na geometrickej mape, či všetky budovy na pozemku sú tiež zakreslené alebo či nechýbajú.  Stav strechy, vonkajšieho plášťa domu.

-          Aká je občianska vybavenosť v danej lokalite

-          Susedské vzťahy

 

Odporúčame si otázky vopred pripraviť, aby sa nestalo, že sa na niečo zabudne.